O nas w mediach

Prezydent RP w harcerskim kręgu. Fot. Janosz Józefczyk

Wizyta Prezydenta RP podczas obozu w Borach Tucholskich

22 sierpnia 2012 r. w Harcerskiej Bazie Obozowej „Czernica” w Borach Tucholskich odbyło się spotkanie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i jego małżonki Anny Komorowskiej z harcerzami uczestniczącymi w kursie drużynowych Macierzystej Akademii Kształcenia Chorągwi Gdańskiej ZHP.

Nagrody dla młodych, którzy kochają pomagać innym

Warto pomagać innym. Udowodnili to młodzi liderzy z gdańskich organizacji : Caritas, ZHP, ZHR, czy EKO-Inicjatywa. Ich praca została dziś nagrodzona podczas konferencji w Urzędzie Miejskim w Gdańsku.

XXVIII Rajd Rodło

W słonecznym Malborku w samo południe, 20 maja 2012 r., zakończył się uroczystym apelem XXVIII Harcerski Rajd Rodło. 735 uczestników na 10 trasach przeszło łącznie ok 13 000 km! 88 lat dzieliło najstarszego i najmłodszego uczestnika Rajdu. Co działo się na XXVIII Harcerskim Rajdzie Rodło?

Sceny wojenne widziane z okien internatu

O życiu hm. Bogdana Radysa – przewdoniczącego Sądu Harcerskiego Chorągiw Gdańskiej ZHP oraz przewodniczącego Harcerskiego Kręgu „Korzenie” opowiada pani redaktor Barbara Szczepuła. Dziennik Bałtycki, „Rejsy”, 18 maja 2012.

Euro 2012. Po meczu kibic chce spać na plaży

Z gdańskiej chorągwi ZHP pomagać podczas mistrzostw będzie ok. 30 osób. Harcerze będą dyżurować m.in. na Starym Mieście, na tzw. drogach dojścia, na lotnisku. O udziale ratowników ZHP Chorągwi Gdańskiej w zabezpieczeniu medycznym mistrzostw Euro 2012.

Śniadania wielkanocne dla ubogich

Wiadomość TVP Gdańsk o organizowaniu wielkanocnych śniadań dla ubogich oraz udziale w tym naszych harcerzy. „Śniadania wielkanocne dla ubogich” 07.04.2012 r.

Ratownicze Manewry Zimowe „Ratmaz” 2012

3 i 4 marca odbyły się Ratownicze Manewry Zimowe „Ratmaz” 2012. W manewrach wzięło udział 60 ratowników, 55 symulantów, obsługa techniczna, medialna i sztab organizacyjny, co dało nam łącznie 180 osób zaangażowanych w Ratmaz.